İtibar Koruma Nedir?

Dijital itibar koruma, kişi ve kurumların tüm  paylaşımlarının takip edilmesi ve doğru şekilde yönetilmesini,  hem kendi paylaşımları hem de haklarında yapılan paylaşım ve yorumlar ile itibarsızlaştırmak amacıyla yapılan sahtesosyal medya hesapları, sahte yorum ve sahte içerik paylaşımlarının kontrolünü ve olumsuzlukların bertaraf edilmesini sağlamaktır.

İTİBAR KORUMA

 

DiForce Adli Bilişim Laboratuvarı, uzman teknik ekibi ve profesyonel medya ilişkileri ile ulusal ve uluslararası hukuk çerçevesinde; Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin, Google, Youtube vb. gibi sosyal medya mecralarında açılan sahte ve karalayıcı hesapların kapatılması, hesabı açan kişi veya kişilerin tespit edilmesi, olumsuz yorum, fotoğraf, video, haber vb. gibi içeriklerin kaldırılması işlemlerini sonuca ulaştırmaktadır. Günümüz dünyasının dijitalleşmesinden kaynaklanan faydalı gelişmeler haricinde karalayıcı kampanyalar ve provakatif eylemlerinde olduğunun bilinmesi son derece önemlidir. Bireysel veya kurumsal olarak böyle bir olay ile karşılaştığınızda bizimle iletişime geçin. Ekibimiz 7/24 acil müdehale görüşü ile en kısa zamanda sonuca ulaşacaktır.  

 
  • İnternet üzerinden olumsuz haber ve içerik kaldırma,
  • Arama motorlarından sonuç ve tahmin kaldırma,
  • Özel Hayatın korunması kapsamındaki müdehaleler,
  • fikri ve Sınai haklar kapsamındaki ihlallerin tespiti ve raporlamaları,
  • Sahte ve karalayıcı sosyal medya hesaplarının tespiti ve kapatılması,
  • Sahte ve karalayıcı sosyal medya hesabı açan kişi veya kişilerin tespiti  

Cep telefonu, akıllı cihazlar, bilgisayar, drone, navigasyon cihazları ve her türlü medya ortamlarının son teknoloji kullanılarak uzman ekibimiz ile birlikte incelenmesi,  raporlaması ile bilirkişi hizmetini sağlıyoruz.

Her türlü medya ortamından kaybedilen, silinen verilerinizi geri getiriyoruz.

Ses karşılaştırma, video ve görüntü netleştirme ile çözümlenmesini en son teknolojiyi kullanarak uzman ekibimiz ile birlikte incelenmesini,   raporlanması ile bilirkişi hizmetini sağlıyoruz 

Firmanıza özel tekolojilerinizin, projelerinizin veya önemli verilerinizin rakiplerinize ne zaman? nerede? nereden? nasıl? neden? kim? unsurlarıyla sızdırıldığını tespit edip firmanızı güvence altına alıyoruz.    

Kimin kimi, ne zaman, kaç defa, nereden aradığı, görüşmenin ne kadar sürdüğü bu görüşme sırasında tarafların hangi baz istasyonlarından sinyal aldığı gibi verileri gerçek zamanlı haritalandırarak analizini bilirkişi raporlamasıyla daha kısa sürede size sunuyoruz. 

Alanında uzman teknik ekibimiz ve profesyonal medya ilişkileri departmanı ile uluslararası hukuk ağı çerçevesinde; Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedin, Youtube, vb. gibi sosyal medya mecralarında açılan sahte ve provakatif hesapların kapatılması, hesabı açan kişilerin tespiti olumsuz yorum, fotoğraf, video, haber, vb. gibi içeriklerin kaldırılması işlemlerini size sunuyoruz.

Kurumların bilişim sistemlerine içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü yetkisiz erişimlere karşı koruma sağlanması bu sistemlerin açık noktalarının belirlenip bunların kapatılmasına yönelik tüm çalışmaları kapsayarak uzman ekibimiz ile birlikte siber güvenlik ve sızma testleri hizmetlerimizi size sunuyoruz. 

10 yıllık koluk tecrübesi ile pekiştirmiş olduğumuz kredi kartı dolandırıcılığı, sosyal medya suçları, internet suçları, siber dolandırıcılık, vb gibi siber suçlar kapsamında problemlerin çözümü ve süreci hakkında danışmanlık hizmetlerimizi size sunuyoruz. 

© 2021  DIFORCE BİLİŞİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.